Zakopane minDwudniowa wycieczka miała w planie "moczenie się" w wodach termalnych w Szaflarach, pobyt w ośrodku wypoczynkowym "Za Lasem" oraz zwiedzanie Zakopanego. Pogoda dopisała i wycieczka była bardzo udana.

Autobus z kompletem uczestników wycieczki wyruszył z pod "Karolinki" o godz. 8:00 i po 4 godzinach jazdy zatrzymał się przed głównym wejściem do term. W Szaflarach do dyspozycji są cztery baseny z wysoko zmineralizowaną wodą termalną.

Zakopane 004Przed głównym wejściem na baseny

Zakopane 003Warto podkreślić, że woda która wypełnia niecki basenowe ma najlepszą mineralizację wśród wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych na Podhalu.

Zakopane 004aZakopane 010

Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 30-38st.C i pochodzi z odwiertu IG1 eksploatowanego przez PEC Geotermię Podhalańską s. a.

Zakopane 014

Łączna powierzchnia lustra wody wynosi 970 m2.

Po 4 godzinach moczenia się w wodach termalnych pojechaliśmy do ośrodka wczasowego "Za lasem" w Poroninie. Przywitał na tam góral z ciupagą zapraszając do recepcji:

Zakopane 023

Po przydzieleniu kluczy do pokoi i zakwaterowaniu można było się "relaksować" w przepięknym ogrodzie przy ośrodku:

Zakopane 015

Po południu - po wymoczeniu się w basenach - z apetytem zjedliśmy obiado-kolację.

Zakopane 050

Pod wieczór rozpalono ogień pod grillem i można był się częstować pieczonymi kiełbaskami, chlebem ze smalcem z Poronina, ogórkiem oraz piwem. Zakopane 016Zakopane 065Kiełbasa była wyjątkowo smaczna i wszyscy z apetytem ją konsumowali.

Zakopane 071Zakopane 092

Na drugi dzień rano, po opuszczeniu pokoi, część osób pojechało do Zakopanego a pozostali relaksowali się w ogrodzie przy ośrodku wczasowym.

Zakopane 019Pamiątkowe zdjęcie na tle skoczni w Zakopanem.

Pełni wrażeń powróciliśmy do Radziokowa  w godzinach wieczornych.

Więcej zdjęć można zobaczyć w siedzibie zarządu w przygotowanym do wglądu albumie. Zainteresowani mogą sobie zamówić wybrane zdjęcia z tej wycieczki. Zapraszamy do siedziby zarządu od poniedziałku do środy w godz. 9:00 do 12:00.