minPo dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Światowy Dzień Seniora, 14 listopada, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie odbyła się VII Olimpiada Seniorów.  Uczestniczyło w niej 7 drużyn m.in. z Radzionkowa, Tąpkowic, Świerklańca i Bytomia.

 Był występ artystyczny w wykonaniu seniorek z Tarnowskich Gór, defilada i prezentacja zawodników, wprowadzenie i podniesienie flagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza.

Nasza drużyna w pełnej okazałości! 

Zawody oficjalnie otworzył sekretarz Radzionkowa Rudolf Sobczyk, a po wspólnej rozgrzewce rozpoczęła się rywalizacja w 10 konkurencjach.

Do zawodów przystąpiło 9 drużyn, które zmagały się w 10 konkurencjach sprawnościowo-ruchowych. Był to m.in. rzut do kosza czy toczenie piłki, ale zawodnicy musieli popisać się też umiejętnością wbijania gwoździ lub przebijania balonów z zasłoniętymi oczami.

05Naszym wiernie kibicowali seniorzy z Radzionkowa.
06
08
07
Poniżej krótki film z udziałem naszych zawodników:

09
10
11


W oficjalnej dekoracji uczestniczyli dyrektor MOSiR-u Grzegorz Zadęcki oraz burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor, którzy wręczali pamiątkowe medale oraz dyplomy:

1201

13Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze drużyny puchary. Z każdej drużyny została wylosowana jedna osoba, która otrzymała nagrodę rzeczową. 
14
Najlepsza okazała się reprezentacja Wojkowic (debiut w imprezie), która minimalnie wyprzedziła waleczną ekipę z Piekar Śląskich, a trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Tarnowskich Gór mocno wspierana przez swoich kibiców. Kolejne miejsca zajął: Bytom, Świerklaniec, Ożarowice, Radzionków oraz Psary i Michałkowice. Wszyscy seniorzy pełni emocji, radości i dobrych wspomnień opuszczali halę radzionkowskiego Mosiru.

Więcej zdjęć zobaczysz w naszej Galerii Zdjęć TUTAJ

Komentarze obsługiwane przez CComment